Zor Durumdaki Hayvanlar
moon22

Konu Sayısı: 5
Zor Durumdaki Hayvanlar
10 yıl önce
Arkadaşlar öncelikle Merhaba.
Bugün dışarıda bir köpek gördük.
Göz göze geldiğimiz anda gözlerim doldu.
Kesinlikle abartmıyorum, resmen kemiklerini sayabiliyordum.
Gittik, ekmek ile süt aldık ve bir de kap bularak verdik.
Bu sırada fark ettik ki gözü de kör olmuş, esnaflardan öğrendiğimiz kadarı ile yemek kavgası sırasında kör olmuş.
Elimizle besledik. Bu sırada 1 köpek daha geldi.
Onun da farkı yoktu.
Ne yazık ki bulunduğum yerdeki hayvanlar çok şanssız.
Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, çok zaman yemeğimi onlara veriyorum dışarıda, kendim yemek yerine. Haftanın 2-3 günü ekmek ve su ile sokakları geziyoruz, boğazlarından bir lokma geçsin diye; ancak o kadar çoklar ki elimden de fazla bir
Bunlar yalnızca benim gördüklerim.
Görmediğim kim bilir neler var.
Bu konuda bir önerim var. Bilmem ne dersiniz.
Ödemelerimizi istediğimiz ekranda bir buton olsa ve isteyenler paralarının küsürat kısmını buraya aktarabilse ve iyi makale üzerinden toplanarak, hayvanlara yardımcı olunsa nasıl olur?
En azından bir kısmının karnının doyması sağlanır.
Bizlerin de bunda bir payı olur.
Umarım olumlu bir cevap alınır.
oszlem

Konu Sayısı: 2
10 yıl önce
Çok güzel bir düşünce .
Ancak saygısızlık olarak algılamaz sanız bir şey sorabilir miyim?
Ben insan yada memleket ayrımı yapmam batılı bir ailenin çocuğuyum
Size şunu sormak istiyorum hayvanları düşünmek çok güzel ancak şu anda doğu bölgemiz başta olmak üzere benimde yaşadığım şehir İstanbul da bir sürü aç evsiz yardıma muhtaç yada çocuk esirgeme kurumlarında kimsesizler varken neden bunlara yardım istemek yerine hayvanlara istediniz. :)

Yk38

10 yıl önce
Çok düşüncelisiniz, bur sizin gibi insanlar var birde hayvanlara eziyet ederek zevk alan insanlar var L
moon22

10 yıl önce
Şöyle cevap vereyim Özlem Hanım. İmkanım dahilinde çocuk esirgeme kurumlarını ve huzur evlerini sık sık ziyaret etmekte ve yardım da bulunmaktayım. Keşke öyle bir imkanım olsa da herkese yardım edebilsem; ancak biz insanlar isteklerimizi iletebilirken, hayvanlar bunu yapamıyor. Biz onları anlamak istersek anlayabiliyoruz. Dilleri olmayan melekler olarak görüyorum onları. 
moon22

10 yıl önce
Ben hayvanlara eziyet edenleri, insan sınıfında göremiyorum ne yazık ki. Teşekkür ederim bu arada güzel düşünceniz için de.
oszlem

10 yıl önce
Haklısınız o konuya itirazım yok sadece sanırım benim sitemim çok fazla zor durumda insanın gözümüzün önünde olmasına

moon22

10 yıl önce
Umarım vicdanlı insanların imkanları her geçen gün artar da, yardıma ihtiyacı olan her varlığa yapılan yardım da artar.

Hayalci

Konu Sayısı: 8
10 yıl önce
Eğer sisteme böyle bir buton eklenirse ben yardımcı olurum. Aynı zamanda yoksullar için de böyle bir yardım butonu açılırsa ona da kazançlarımdan para yardımı yaparım.
moon22

10 yıl önce
Ne güzel olumlu cevaplar görmek. Umarım iyi makale kurucuları bu konuyu değerlendirir.
moon22

10 yıl önce
İyi makale yöneticileri konuyu görmedi mi yoksa olumsuz mu düşünmekte acaba?
Yanıt Yaz