Sistem Güncellemeleri Hakkında Öneri & İstek
neptün

Konu Sayısı: 0
6 yıl önce
Net ifade edemedim sanırım, arama motoruna sahip olursak konuyla ilgili yazılan makaleleri görme şansımız olacağı için, yazmak istediğimiz konunun farklı taraflarına değinerek makaleler yazabiliriz. Söylemek istediğim daha çok literatür taramak gibi, önceki yazılan başlıklardan haberdar olalım ki ortaya özgün başlıklar ve konunun farklı taraflarını ele alıp onları yazalım. Aynı şeyden bahsediyoruz zaten.
alikatman

Konu Sayısı: 0
6 yıl önce
Acizane benimde iki tane önerim olacaktı. Zira yukarıda paylaşımlardada geçtiyse de şimdiden özürdilerim. Çünkü hepsini okuma fırsatım olmadı.
1. İyiMakale mobil uygulaması yapılabilir mi?
2.Makale eklenen Word programında kaydet ekleme ve daha sonra devam etme özelliği eklenirse muhteşem olur. 
Herkese iyi çalışmalar.

GRANAT

Konu Sayısı: 2
5 yıl önce
sisteme yeni kayıt olduğum için sistemi anlamak sorun ve sıkıntıları, öğrenebilmek adına forum kısmını mümkün olduğunca okumaya çalışıyorum. Bazı yazıları hayretle karşılıyorum.  Önerilerin bir çoğu yeni yazarların iş yapamaması, siparişlere teklif verememesi gibi uç noktalara taşınmış. Bu güne kadar çok emek verildiği yazıları yetiştirmek için gece gündüz makale yazıldığı belirtilerek yeni yazarların kendisi ile aynı puanlamaya tabii olacağını düşünerek  telaşa düşülmüş. 30 yıldır emeğe dayalı çalıştım. en azı 25 sayfa olmak üzere yüzlerce rapor yazdım. Bu nedenle emeğe saygım sonsuz. Ama bizler bu yazıları parası karşılığında yazıyoruz. Aynı zamanda makale formatı konusunda tecrübe kazanmış oluyoruz. Takdir ve taltif edilmeyi beklemek gönüllü çalışılan dernek, parti ve sivil toplum kuruluşlarında olur haklı sebeptir. Ne güzel işte tanınırlığımız, tecrübemiz artmış ve para kazanmışız.   Yeni yazarlara bu kadar direngenlik nedendir? Hangi foruma baksam yaklaşık aynı şeyler sunulan önerilerin bir çoğu hep eski yazar yeni yazar üzerine.  Bazı yazılar gerçekten hem İyimakale sitesinin diğer sitelerin önüne geçmesini, hemde sistemin işlevselliğinin artırılması üzerine noktasal çözüm önerileri olmuş. Gerçekten İyimakale olarak tüm kadro çok güzel yönetiyor ve organize ediyorsunuz.  Yeni yazarları bırakın, buna alıcılar karar versin. Eğer yazıyı beğenmezlerse zaten bildirecekler ve İyimakale tarafından gereken yapılacaktır. Üstelik bu tip olaylar sizin, yani kıdemlilerin priminin artmasını sağlayacaktır. Ben sisteme yeni girdim ilk gün yüklediğim makale, 2. gün satılmıştı. Bu herkesin gösterebildiği bir başarı değil.. Sistem bana 1 puan vermiş. Aslında iyi bir puan almam lazım değilmi::)). Eski ve yeni yazar arasında önerilerde sunulan  negatif ayrımcılığa karşıyım ve bu durumdan da çok rahatsız olduğum için yazma gereği duydum. Herkese bol kazançlar
Makaleyazarı33

Konu Sayısı: 3
5 yıl önce
Merhaba, benim bir önerim daha olacak. Seo uyumlu makale yazıları, yani internetten araştırma yapılarak yazılacak konular için sabit bir ücret belirlenebilir. Mesela ben bunu 100 kelimesi 3 TL olarak belirledim. Ama konu dizi incelemesi gibi bir şey ise bu 100  kelimesi 3 TL'den yazılamaz. Bence özel alanlar için farklı fiyat belirleme çalışması da yapılmalı. Naçizane fikrim bu! İyi çalışmalar herkese...  
Bu mesaj Makaleyazarı33 tarafından 20.01.2019 21:09:37 tarihinde değiştirildi.
bjlkl

Konu Sayısı: 1
5 yıl önce
basit bir SQL sorgusu ile makaleler en son yayımlanandan ilke ya da en ilkten en sona doğru sıralanabilir. Ancak makaleler karışık tarihli olarak sitede yer alıyor. Bu da satışı zorlaştırıyor. Bunun düzeltilmesi gerek. çok basit bir iş yapması
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 193
5 yıl önce
Selam arkadaşlar,

GRANAT Güzel bir noktaya değinmişsin teşekkürler. 

Makaleyazarı33 o kadar ince detaya inemeyiz, hazır makale bölümünde piyasayı baz almaktayız.  İngilizce içerikler için 100 Kelime 4.00 TL Türkçe 100 kelime 1.50 TL fiyat belirlenmiştir. 

bjlkl Tarih kısmına bastığınızda eski, yeni nasıl istiyorsanız sıralanıyor zaten. Aynı şekilde kullanıcı adı, fiyat vs gibi detaylarda da sıralamayı istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. 

Saygılarımla,
GRANAT

5 yıl önce
Anlaşma yapılan siparişleri sistemden hemen kaldırmak çok iyi olurdu. En azından ben bilmediğim için bir kaç kez girip teklif veriyorum. Bu hem zaman kaybı hemde sinir bozucu oluyor. Bazıları yayında ama üstüne tıkladığımızda anlaşma sağlanmıştır yazısı çıkıyor o zaman anlaşılıyor. Aktiviteler kısmında aynı başlıklı hazır  makale yada sipariş 5 kez peş peşe sisteme girilmiş. Benim gibi  sadece sisteme yeni girdiği için sipariş alamayan, referansı olmayan yazarların makaleleri   burada görülebilmektedir. Ama bu tip  tekrarlamalar nedeni ile bazen çok az bir zaman aralığında görülebiliyor. Hem buradaki kalabalıklığı engellemek .hemde girilen hazır makalelerin biraz daha uzun süre görülebilmelerini sağlamak amacıyla bir düzenleme yapılsa daha iyi olur düşüncesindeyim. Yada  günlük girilen makalelerin katagori ayrımı yapılmadan bir süre yayınlanacağı bir pencere açmak mümkün müdür?  teşekkürler 
Erhan05

Konu Sayısı: 1
5 yıl önce
Siparişlerin hızlı bir şekilde sonuçlanmasından kaynaklı bir durum olarak görüyorum. Siparişi geçen kişi hemen sonuçlandırıyor. Bu yüzden ana sayfada görünmesi oldukça normal diye düşünüyorum.
GRANAT

5 yıl önce
Teşekkür ederim, ben başka bir siteye bakmadım bile inanın. Öneri üzerine sisteme giriş yaptım. Cesaretlendirici yazılarınız içinde sağ olun. Ama inanın aktiviteler kısmı en azından bana öyle geliyor.  Benimki si bir öneri. Hazır makale  arşivi,  özellikle sabırlı olan ve hangi katagoride ne araması gerektiğini bilenler için ideal ve bu bölüm zaten iyi düşünülmüş. Ama o kadar katogori ve her katagorinin tek tek sayfalarına bakan olur mu bilmiyorum? Başka siteler işlevsiz veya daha kötü diye yazmışsınız doğrudur ama kötü olan şey baz alınamaz. O zaman hep kötünün iyisi olarak kalınır. Bu genelleme İyimakale için değildir. Çünkü halen daha iyi ve işlevsel sayfalar oluşturmak için bir çok güzel şey yapıyorlar. Bunun için teşekkür ederim. Ayrıca dediğim gibi size de umut verici yazınız  için teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın. İyi çalışmalar
ugur

Konu Sayısı: 10
5 yıl önce
@GRANAT 
Facebook'da veya Instagram'da nasıl son aktiviteler silinmiyor ise aynı sistem burada da uygulanmakta. Editör olduğum süreç içerisinde bu neden ile herhangi bir şikayet görmedim. Yazarlarımız ve sitenin gelişimi için aktiviteler sayfasının site de kalması zorunludur. Gerekli düzenlemeleri sürekli düşünerek faaliyete geçirmek de olduğumuzu da belirtmek isterim.Eğer hazır makale sistemini tek kategoriye düşürürsek 10 müşteriden 9'u İyimakale'den memnun kalmaz, bu alıcı için zorluk teşkil eder. Bazı müşterilerimiz siparişi yanlışlıkla 2 defa giriyor olabilir ancak biz bu duruma anında müdahale ediyoruz. Bir yandan da diğer müşterilerimiz 10 adet toplu sipariş açmak yerine diğer yazarlara da şans vermek amacıyla bölük bölük açabilir. Şu ana kadar böyle bir şikayete hiç rastlamadım. Şu anda bulunan sistemin yeterlilik kapsamını doldurduğunu düşünmekteyim. Ancak yine de önerilerinizi ve şikayetlerinizi değerlendirdiğimizi unutmayın. Sizler önerdikçe uygun olanını hayata geçirmekteyiz.

İyi çalışmalar.
Yanıt Yaz