Sistem Güncellemeleri Hakkında Öneri & İstek
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 131
Mesaj Sayısı: 798
Sistem Güncellemeleri Hakkında Öneri & İstek
8 ay önce

Arkadaşlar Merhaba,
Ben ve çalışma arkadaşlarım sizler için daha iyi hizmet vermek ve İyimakale ailesini daha iyi seviyelere getirmek adına bir takım iyileştirme ve yeni çalışmalarımız olacak. 

Sizin de eklemek istediğiniz kesinlikle yapılmalı, olsa iyi olur dediğiniz şeyler varsa ekleyebilirsiniz. 

Yönetim olarak tüm önerilerinizi dikkate alacağımızı ve uygulanabilir olanları işleme koyacağımızı bildirmek isteriz.

Daha önceki önerilerinizden yola çıkarak listemizi oluşturacağız. 

Sizlerde listeye göz atıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. 

28/01/2018 Güncelleme
⭐ Hazır makale bölümüne makalelerin eklenme tarihi eklendi.
⭐ Profil sayfalarında düzenleme yapıldı.
⭐ Yapılan yorumlara cevap verme aktif edildi.
 Hazır makale ve alınan makalelerde tarihe göre dizme sorunu çözüldü.
⭐ Kredi kartıyla bakiye yükleme aktif edildi.
Yardım sayfası eklendi.

10/03/2018 Güncelleme

 Hazır makalelerde word indirme özelliği eklendi.
 Siparişlerde word indirme özelliği eklendi.
⭐ Banka hesap bilgilerinizi kayıt edilmesi ve bakiye talep yaparken otomatik eklenmesini sağlandı.

Bizi Neler Bekliyor?
Mevcut güncellemelere hız kesmeden devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz araştırmalar ve sizlerden gelen güzel öneriler ile birlikte başta genel hataların giderilmesi daha sonra yeni uygulamaları aktif ettik. İhtiyaç sırasına göre yeniliklere devam edeceğiz.

 Yazar Puanlama Sistemi:  
Yazarlar teslim etmiş oldukları ve her sattığı hazır makaleler için sadece yorum değil, bunun yanı sıra puanda alacaklar. Bu sayede iyi yazarlar daha belirgin olarak ortaya çıkacak ve siparişlere verilen tekliflerde işin daha kolay alınmasını sağlayacaktır. Yeni üyeler bu süre zarfında hazır makale satışına ağırlık vererek daha fazla puan kazanmaya çalışabilirler.

 Metin Editörünün İyileştirilmesi

⭐ Hazır Makale Sayfası Tasarım Değişikliği

 Kişiye özel sipariş sayfası
Artık sadece siparişlere teklif vermekle kalmayacak aynı zamanda kendi ilanlarınız üzerinden sipariş almaya da başlayacaksınız. Bu sayede devamlı sizi tercih eden müşteriler sizin ilanınız üzerinden sipariş oluşturabilecek. 

⭐ Kullanıcı Engelleme
Özellikle son yaşanılan olumsuz durumlardan sonra bunun yapılmasına karar verdik. İstemediğimiz kişileri engelleyerek size mesaj atmasını ve siparişlerinize teklif vermesini engelleyebilecek siniz.

⭐ Sizin Seçtiğiniz Kullanıcıların Ve Hazır Makale Kategorilerinin Güncellemelerinin Bildirilmesi
missaydemir'in  tavsiyesi üzerine listemize aldık. Bu sayede seçtiğiniz bir kategoriye eklenen makaleleri ve takip ettiğiniz kişinin eklediği makaleleri bildirim ile öğreneceksiniz.

⭐ Profiliniz den 100 Kelime için istediğiniz fiyatı belirleyeceksiniz. 
Bu sayede siparişlere teklif verirken ve hazır makale eklerken belirlediğiniz fiyat üzerinden satış yapacaksınız.

⭐ Android ve iOS Uygulamalarımız Yapılacak
Uygulamalar ile birlikte size gelen mesaj ve bildirimleri uygulama üzerinden kolaylıkla ulaşacağınız için kısa sürede haberiniz olacak ve iletişim daha hızlı ilerleyecektir.

⭐ Üyelerin Online Durumu Gösterilecek
Aktif üyelere bakarak siparişlerinizi daha hızlı bir şekilde sonuçlandırabilir siniz. 

Mesajlaşma alanı daha modern hale getirilecek


Şimdilik yapılması planlanan ve bittikçe aktif edilecek uygulamalar bu şekilde ilerleyen süreçler için yapılmasını istediğiniz istek ve önerilerinizi sizlerde belirtebilirsiniz.
Sevgi ve saygılarımla,

Bu mesaj iyimakale tarafından 10.03.2018 20:31:09 tarihinde değiştirildi.
Rmys_Sn

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 29
8 ay önce
Makalenin yönetim onayından geçmesinin askıya alınmasını doğru bulmuyorum bu sistem bizim güvenliğimiz açısından oldukça yarayışlıydı. Ayrıca zaten site dışından acil makale göndermekte yasaktı. Böyle talepte bulunan alıcılar uyarılmaktaydı. Buraya gelen alıcılar bu kuralları bilerek platforma dahil olduğu için sırf alıcıların beklemek istememesinden dolayı bu sistemin düşünülmesi biz yazarları olumsuz etkileyebilir. Alıcılar için bekleme süresine gelince aşırı bir yoğunluk olmadığı sürece siparişlerini teslim etmemizin üstüne aynı gün zaten onaylanıyor ve onay sürecinde kayıpları olmuyor. Ben yönetimin makale denetiminden çıkması konusuna sıcak bakmıyorum. Aksi halde platformda güvenli çalışma imkanımızda bir adım sarsılma olacağını düşünüyorum. Sadece kazancımızı peşin aldığımız için burada bulunmuyoruz. Emeğimiz sömürülmediği ve sömürmeye çalışan insanlara izin verilmediği, emek harcayarak yazdığımız makalelerimizin hakkının yenmesine müsaade edilmediği için burası dışında bir yeri tercih etmiyor ya da serbest olarak çalışmıyoruz.
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 131
Mesaj Sayısı: 798
8 ay önce
Bunlar sadece bir öneri herkes görüşünü paylaştıktan sonra olumlu bakılması durumunda yapılacak olan uygulamalardır.

O yüzden düşüncelerinizi  paylaşmanız bizim için önemli. Teşekkürler yorumunuz için düşüncelerinizi dikkate alacağımızı bilmenizi isteriz.
Rmys_Sn

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 29
8 ay önce
Ayrıca düzeltme talepleri de çok rahat platform içerisinde yapılmaktadır zaten düzeltme taleplerinde de bir sıkıntı bulunmamaktadır. Yani o madde benim kafamı bir hayli karıştırdı ve çok rahatsız oldum. Makalelerimiz her daim bence yönetim onayı dahilinde alıcıya ulaştırılmalı. Ayrıca kopya bulunması durumunda da  yazar şikayet edilecek ve uyarı alması sağlanacak demişsiniz. Bu kural her daim var fakat makaleler alıcının onayına sunulur ise birçok olumsuz sonuç içinde bu olumlu kuralda olumsuzluk getirecektir. Kişi farklı bir test programı kullanıp özgün yazdığımız makaleleri güvenilmeyen programlardan geçirebilir ve bizim makalemizi aldıktan sonra dilediği yerde kullanıp bizi rahatlıkla şikayet edebilir. Özgün yazdığımız halde güvenilmeyen yazılımlar sonucu mağdur olabiliriz. Bu yüzden yönetim bizzat makaleyi özgünlükten geçirerek onaylamaya devam etmelidir. Bu konuda gerekeni forumda az önce konu açarak zaten belirttim. Fikirlerimize ve düşüncelerimize önem verdiğiniz için teşekkür ederim. Fakat forumda belirttiğim konuya da bir cevap vermenizi ve destek çıkmanızı umardım. Karşılıklı etkileşim içinde olamazsak uyum problemleri yaşayabiliriz. Ne biz zorluk çekelim ne siz. Karşılıklı yardımlaşarak bu platformun aynı sistemde çalışmasına ve daha iyi yeniliklere gidilmesine yardımcı olalım lütfen.
Rmys_Sn

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 29
8 ay önce
Önerilerinizi bende dikkate alarak nacizane fikirlerimi belirttim zaten :)
onayyt

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 16
8 ay önce
- Kredi yükleme kısmına Enpara hesabının eklenmesini rica ediyorum.
- Yazarların gönderdiği makaleler onay sürecinde çok bekliyor, halen bile yazarın gönderdiği makale admin onayında beklenmekte, şimdi bu makaleyi iptal etme hakkım var normalde, ama yazarın emeğine yazık olmazmı, emeği boşa gitmizmi, yani sistemdeki admin veya mod arkadaşların bu onay süreclerini biraz daha hızlandırırlarsa sevinirim.

Bu maddeye açıklık getirebilirmiyiz Makale de kopya bulunması durumunda makaleyi yönetime bildirerek yazarın ceza almasını sağlayabilecektir. 
özgünlük testini sistem yapmıyacakmı acaba?

Tekrardan hayırlı olsun.

iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 131
Mesaj Sayısı: 798
8 ay önce
Teşekkürler onayyt,

O madde biraz tartışmalı olduğu için şuan için çıkarttık.  

- Enpara hesabımız mevcut eklenecektir.
- Şuan için yönetim onayında bekleyen makale bulunmamaktadır. Siparişlerin onaylarına öncelik vermekteyiz.
Bu mesaj iyimakale tarafından 28.11.2017 21:47:25 tarihinde değiştirildi.
Rmys_Sn

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 29
8 ay önce
Ayrıca öneriler içerisinde sadece onayın alıcıya bırakılmasının öne sürülmemesi gerektiğini düşünmekteyim. Bence yönetim olarak güvenliği sağlamak sizin göreviniz. Biz ne kadar el değişse de güvenliğimizin sağlanacağını umuyoruz. Birçok uygunsuz öneri uygun olarak görüldü üyeler tarafından ve forumda sunuldu fakat yönetim kabul etmedi. Yukarıdaki birçok yenilik önerisi güzel sadece makale onayının alıcıya bırakılması bana doğru gelmedi. Daha sağlıklı önerileri açıklayarak sistemi kolaylıkla devam ettireceğinizi umuyorum. Size güveniyorum. Boşa çıkarmayacağınızı umuyorum. Kolay gelsin.
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 131
Mesaj Sayısı: 798
8 ay önce
Sayın Rmys_Sn Öneriniz dikkate alındı. Mantıklı şuan için dediğiniz onay süreci yine bizde olacak ama daha geliştirilebilir bir uygulama yapacağız. O konuda süpheniz olmasın Teşekkürler.
Rmys_Sn

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 29
8 ay önce
Rica ederim. Yeni yazarlar için belli bir puana gelmeden siparişlere teklif verememe konusuna aylardır burada bulunan iyi sipariş alan bir yazar olarak fikrimi belirtemem çünkü yeni bir yazar değilim ama ''Her yazar yönetim tarafından belirli puan dilimine gelmeden siparişlere teklif gönderemeyecek. '' sözünüz eğer bizi de kapsıyorsa. Bunca ay bu kadar sipariş yetiştirmiş ve yüzlerce makale yazmış kişilerin yeni sipariş alması için puan bekleyecek olması büyük haksızlık olur. Bu öneri de ince elenip sık dokunmalı bence. 600 makale yazdım neredeyse yeni teklifler verebilmek için birde puan mı toplamam gerekecek. Bunu yeni yazarların hırslanması için uygulamaya koyabilirsiniz bence. Yol kat etmiş yazarları kapsaması gereksiz olur. 
Yanıt Yaz