Sistem Güncellemeleri Hakkında Öneri & İstek
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 151
Mesaj Sayısı: 903
Sistem Güncellemeleri Hakkında Öneri & İstek
2 yıl önce
Merhaba arkadaşlar,
güncelleme çalışmalarımız devam etmektedir. Sizin de eklemek istediğiniz kesinlikle yapılmalı, olsa iyi olur dediğiniz şeyler varsa ekleyebilirsiniz. Yönetim olarak tüm önerilerinizi dikkate alacağımızı ve uygulanabilir olanları işleme koyacağımızı bildirmek isteriz.

⭐⭐⭐⭐⭐Nerede Kalmıştık?⭐⭐⭐⭐⭐
######Bizi Neler Bekliyor?######


HEMEN YAZ SAYFASI
Siparişlerin yanı sıra hazır işlerden onay beklemeksizin alıp yazabileceksiniz.
  • Bu diğer bölümlerden bağımsız olarak sistem tarafından açılacak işlerden oluşacaktır. 
  • Boş anlarınızı değerlendirmenizi ve daha fazla kazanç sağlamanızı sağlayacak.

YAZAR İLANLARI
  • Yeni yapacağımız uygulama ile artık yazarlar da kendi ilanlarını oluşturabilecek ve detaylarını kelime fiyatını belirledikleri ilanları üzerinden iş alabilecekler.
  • Devamlı müşteriniz olan kişilerin ilanlarına teklif iletmeye gerek kalmadan ilanınız üzerinden yeni iş alabileceksiniz. 
EDİTÖRLÜK SİSTEMİ
Özellikle ihtiyaç duyulan alanlardan bir tanesi olan editörlükle ilgili sistemsel çalışmalarımız sürüyor.

  • Editör rütbesi verdiğimiz arkadaşlar anlaşma sağlanan müşterilerin sitelerine girişleri sağlayacak.
  • Sistemsel olarak iyimakale üzerinden takip edilmesi 
  • Paket süreniz ve istediğiniz detayları değiştirebilmeniz panel üzerinden kolaylıkla yapılacaktır.

TAKİP VE FAVORİ YAZARLARINIZ BÖLÜMÜ
Bildiğiniz üzere profillerinize takip et butonu koymuştuk şuan her ne kadar işlevi olmuyor gibi görünse de üyen panelinizde bu kişileri görebileceğiniz bir bölüm yapacağız. 
  • Bu sayede sürekli iletişim halinde olduğunuz takip ettiğiniz kişilere daha rahat ulaşabilecek ve ekledikleri içerikleri veya siparişleri daha kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.
  • Takip ettiğiniz kişilerin makale ekleme, sipariş ekleme gibi aktivitelerin de bildirim alacaksınız.

FORUM VE BLOG SAYFASI DÜZENLEMELERİ
Sosyalliğe önem veren bir platform olduğumuz için forum ve blog bölümlerinde geliştirmelerimiz olacak. Özellikle forumda bazı arkadaşlara görevler verilecek. 

SON AKTİVİTELER BÖLÜMÜ
Özellikle bu bölümde sadece belli başlı konuların yanı sıra Son Eklenen Hazır Makaleler, Son Eklenen Siparişler ve Son Yapılan Yorumlar gibi bölümlere de yer vereceğiz. 

PUANLAMA SİSTEMİ
Makalelere yapılan yorumların yanı sıra puanlama sistemi de getirilerek yıldızlarla derecelendirme gösterilecek. 
Genel Yorumlama, Akıcılık, Yazım Kurallarına Uyum, Özgünlük gibi belli ana kriterlerde oylama yapılacaktır.

SEPET SİSTEMİ
Özellikle hazır makale bölümünde daha hızlı alım yapılabilmesi için makalelerin sepete atılıp oradan alınabilmesi de sağlanacak. 

SİPARİŞ TEKLİFLERİNİN LİSTELENMESİ
Bu konuda çok fazla istek oldu yapmazsak olmaz :) Siparişlere verdiğiniz tekliflerin listeleneceği bir bölüm yapılacak. Buradan tekliflerinizi güncelleyebilecek veya iptal edebileceksiniz. 


ARAMA MOTORU
Sistemde ki bir yazarı,üyeyi, hazır makale veya siparişi daha hızlı bulabilmeniz için arama motoru eklenecek.

--------------------------------SON YAPILAN GÜNCELLEMELER-------------------------------

 28/01/2018 Güncelleme
⭐ Hazır makale bölümüne makalelerin eklenme tarihi eklendi.
⭐ Profil sayfalarında düzenleme yapıldı.
⭐ Yapılan yorumlara cevap verme aktif edildi.
⭐ Hazır makale ve alınan makalelerde tarihe göre dizme sorunu çözüldü.
⭐ Kredi kartıyla bakiye yükleme aktif edildi.
⭐ Yardım sayfası eklendi.

 10/03/2018 Güncelleme
⭐ Hazır makalelerde word indirme özelliği eklendi.
⭐ Siparişlerde word indirme özelliği eklendi.
⭐ Banka hesap bilgilerinizi kayıt edilmesi ve bakiye talep yaparken otomatik eklenmesini sağlandı.

01/07/2018 Güncelleme
⭐Siparişler sayfası yenilendi
⭐Ana sayfa güncellendi
⭐Profil sayfası güncellendi

 30/07/2018 Güncelleme
⭐Mobilde siparişlere teklif veren yazarlar görünmüyordu, sorun giderildi.
⭐Daha modern hale getirdiğimiz yazarlar sayfasından daha rahat yazar seçebileceksiniz. 
.
2019 Güncellemeler
⭐ Üye paneli bölümü eklendi. 


Sevgi ve saygılarımla,
Bu mesaj Destek tarafından 25.05.2019 13:38:32 tarihinde değiştirildi.
Rmys_Sn

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 29
2 yıl önce
Makalenin yönetim onayından geçmesinin askıya alınmasını doğru bulmuyorum bu sistem bizim güvenliğimiz açısından oldukça yarayışlıydı. Ayrıca zaten site dışından acil makale göndermekte yasaktı. Böyle talepte bulunan alıcılar uyarılmaktaydı. Buraya gelen alıcılar bu kuralları bilerek platforma dahil olduğu için sırf alıcıların beklemek istememesinden dolayı bu sistemin düşünülmesi biz yazarları olumsuz etkileyebilir. Alıcılar için bekleme süresine gelince aşırı bir yoğunluk olmadığı sürece siparişlerini teslim etmemizin üstüne aynı gün zaten onaylanıyor ve onay sürecinde kayıpları olmuyor. Ben yönetimin makale denetiminden çıkması konusuna sıcak bakmıyorum. Aksi halde platformda güvenli çalışma imkanımızda bir adım sarsılma olacağını düşünüyorum. Sadece kazancımızı peşin aldığımız için burada bulunmuyoruz. Emeğimiz sömürülmediği ve sömürmeye çalışan insanlara izin verilmediği, emek harcayarak yazdığımız makalelerimizin hakkının yenmesine müsaade edilmediği için burası dışında bir yeri tercih etmiyor ya da serbest olarak çalışmıyoruz.
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 151
Mesaj Sayısı: 903
2 yıl önce
Bunlar sadece bir öneri herkes görüşünü paylaştıktan sonra olumlu bakılması durumunda yapılacak olan uygulamalardır.

O yüzden düşüncelerinizi  paylaşmanız bizim için önemli. Teşekkürler yorumunuz için düşüncelerinizi dikkate alacağımızı bilmenizi isteriz.
Rmys_Sn

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 29
2 yıl önce
Ayrıca düzeltme talepleri de çok rahat platform içerisinde yapılmaktadır zaten düzeltme taleplerinde de bir sıkıntı bulunmamaktadır. Yani o madde benim kafamı bir hayli karıştırdı ve çok rahatsız oldum. Makalelerimiz her daim bence yönetim onayı dahilinde alıcıya ulaştırılmalı. Ayrıca kopya bulunması durumunda da  yazar şikayet edilecek ve uyarı alması sağlanacak demişsiniz. Bu kural her daim var fakat makaleler alıcının onayına sunulur ise birçok olumsuz sonuç içinde bu olumlu kuralda olumsuzluk getirecektir. Kişi farklı bir test programı kullanıp özgün yazdığımız makaleleri güvenilmeyen programlardan geçirebilir ve bizim makalemizi aldıktan sonra dilediği yerde kullanıp bizi rahatlıkla şikayet edebilir. Özgün yazdığımız halde güvenilmeyen yazılımlar sonucu mağdur olabiliriz. Bu yüzden yönetim bizzat makaleyi özgünlükten geçirerek onaylamaya devam etmelidir. Bu konuda gerekeni forumda az önce konu açarak zaten belirttim. Fikirlerimize ve düşüncelerimize önem verdiğiniz için teşekkür ederim. Fakat forumda belirttiğim konuya da bir cevap vermenizi ve destek çıkmanızı umardım. Karşılıklı etkileşim içinde olamazsak uyum problemleri yaşayabiliriz. Ne biz zorluk çekelim ne siz. Karşılıklı yardımlaşarak bu platformun aynı sistemde çalışmasına ve daha iyi yeniliklere gidilmesine yardımcı olalım lütfen.
Rmys_Sn

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 29
2 yıl önce
Önerilerinizi bende dikkate alarak nacizane fikirlerimi belirttim zaten :)
onayyt

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 16
2 yıl önce
- Kredi yükleme kısmına Enpara hesabının eklenmesini rica ediyorum.
- Yazarların gönderdiği makaleler onay sürecinde çok bekliyor, halen bile yazarın gönderdiği makale admin onayında beklenmekte, şimdi bu makaleyi iptal etme hakkım var normalde, ama yazarın emeğine yazık olmazmı, emeği boşa gitmizmi, yani sistemdeki admin veya mod arkadaşların bu onay süreclerini biraz daha hızlandırırlarsa sevinirim.

Bu maddeye açıklık getirebilirmiyiz Makale de kopya bulunması durumunda makaleyi yönetime bildirerek yazarın ceza almasını sağlayabilecektir. 
özgünlük testini sistem yapmıyacakmı acaba?

Tekrardan hayırlı olsun.

iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 151
Mesaj Sayısı: 903
2 yıl önce
Teşekkürler onayyt,

O madde biraz tartışmalı olduğu için şuan için çıkarttık.  

- Enpara hesabımız mevcut eklenecektir.
- Şuan için yönetim onayında bekleyen makale bulunmamaktadır. Siparişlerin onaylarına öncelik vermekteyiz.
Bu mesaj iyimakale tarafından 28.11.2017 21:47:25 tarihinde değiştirildi.
Rmys_Sn

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 29
2 yıl önce
Ayrıca öneriler içerisinde sadece onayın alıcıya bırakılmasının öne sürülmemesi gerektiğini düşünmekteyim. Bence yönetim olarak güvenliği sağlamak sizin göreviniz. Biz ne kadar el değişse de güvenliğimizin sağlanacağını umuyoruz. Birçok uygunsuz öneri uygun olarak görüldü üyeler tarafından ve forumda sunuldu fakat yönetim kabul etmedi. Yukarıdaki birçok yenilik önerisi güzel sadece makale onayının alıcıya bırakılması bana doğru gelmedi. Daha sağlıklı önerileri açıklayarak sistemi kolaylıkla devam ettireceğinizi umuyorum. Size güveniyorum. Boşa çıkarmayacağınızı umuyorum. Kolay gelsin.
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 151
Mesaj Sayısı: 903
2 yıl önce
Sayın Rmys_Sn Öneriniz dikkate alındı. Mantıklı şuan için dediğiniz onay süreci yine bizde olacak ama daha geliştirilebilir bir uygulama yapacağız. O konuda süpheniz olmasın Teşekkürler.
Rmys_Sn

Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 29
2 yıl önce
Rica ederim. Yeni yazarlar için belli bir puana gelmeden siparişlere teklif verememe konusuna aylardır burada bulunan iyi sipariş alan bir yazar olarak fikrimi belirtemem çünkü yeni bir yazar değilim ama ''Her yazar yönetim tarafından belirli puan dilimine gelmeden siparişlere teklif gönderemeyecek. '' sözünüz eğer bizi de kapsıyorsa. Bunca ay bu kadar sipariş yetiştirmiş ve yüzlerce makale yazmış kişilerin yeni sipariş alması için puan bekleyecek olması büyük haksızlık olur. Bu öneri de ince elenip sık dokunmalı bence. 600 makale yazdım neredeyse yeni teklifler verebilmek için birde puan mı toplamam gerekecek. Bunu yeni yazarların hırslanması için uygulamaya koyabilirsiniz bence. Yol kat etmiş yazarları kapsaması gereksiz olur. 
Yanıt Yaz