İyimakale 2021 Güncellemeleri Öneri & İstek
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 193
İyimakale 2021 Güncellemeleri Öneri & İstek
3 yıl önce
Merhaba arkadaşlar,

klasik yılbaşı yeniliklerimiz var fakat her zaman sizlerin öneri ve görüşlerinize değer verdiğimiz için sizin isteklerinize göre de ekleme yapmak istiyoruz.

Konu altından sistemde olmasını istediğiniz özellikleri veya mevcut özelliklerde yaşadığınız sorunları iletebilirsiniz.

Mantıklı bulduğumuz önerileri konu içine yapılacaklar kısmı olarak ekleyeceğim. 

*******AKTİF EDİLECEKLER*******

1- Siparişlerde Yeni Seçenekler Eklenecek

• Sipariş Dili
  • İstenilen Anlatım Tarzı
  • Bütçe aralığınız
  • Kullanılmasını İstediğiniz Anahtar Kelimeler
  • Anahtar Kelime Kullanım Oranı

2- Üyeye özel siparişler sipariş listesine düşmeyecek.

Yazarı belli olan siparişler direk yazarın sayfasına düşecek ve onay vermesi halinde iş başlayacak. Bu sayede sipariş listesinde ki teklif bekleyen işler daha ön plana çıkar.

3- Siparişler sayfasında ilan uplama seçeneği getirilecek.

Müşteriler altta kalan ilanlarını belirli sürelerle üste alabilecek.

4- Üye Engelleme Seçeneği

Anlaşamadığınız üyeler olabilir seviyemizi düşürmeden engellemek daha iyi olacak.

5- Hızlı Sipariş Uygulaması Aktif Edilecek

Özellikle acil olan işlerde teklif alma mekanizmasını ortadan kaldırarak direk iş havuzuna düşen işleri alıp hemen yazmanız istenilecek.
  • Teklif vermeden havuzdan size uygun işi alıp hemen yazacaksınız.
  • İşler üye grupları seçilerek de verilebilecek.
  • İşveren işi sadece Silver üyeler veya Gold üyeler veya Tüm Üyeler görsün seçeneğiyle gönderebilecek. 
  • Eğer üye gurubu seçilmişse o gruba ait fiyatlandırma seçilmemişse taban fiyat geçerli olacaktır. 
  • Hem alıcı hem satıcı için zaman tasarrufu sağlayacak.

6- Satışa çıkarılan makaleler 3 türe ayrılacak. 

1- Spot Makale
2- Standart Makale
3- Makale Plus

1- Spot Makale

Bizim başlık analizi yaparak sizlerden yazmanızı isteyeceğimiz makale listesinden içerik alarak hemen yazmaya başlayacağınız ve yazıyı başarılı şekilde onaya göndermeniz halinde hemen kazanacağınız yeni bir sistem.

Yeni yazarlar için düşünüldü, yeni yazarlardan seçim eleme yapacağımız alan burası olacak sizlerde arada müsait kaldıkça yazmak isterseniz yazabileceksiniz.
  • Özellikle alt limite takılan arkadaşlarımız 1 veya 2 adet alarak ödeme talep edebilir.
  • Bu kısımda müşteri değil sadece iyimakale ile ticaretiniz olacak.
  • Ücretlendirme: En düşük fiyatlandırma olan kısım bu kısım olacak.
  • Bu makalelerde hazır makale sayfasında üyelerimize uygun fiyatlardan satılacak.

2- Standart Makale

• Şuan hazır makale bölümünde satış da olan makaleler standart makale grubunda yer alacak.
  • Ücretlendirme: Taban fiyat neyse o olacak şuan için Türkçe 100 kelime 1.50 TL. Yabancı Dil 100 Kelime 4 TL
  • Taban fiyat artışında buraya eklenen makale fiyatları artacak.
  • Taban fiyat konusunda piyasa baz almaktayız piyasada bir artış olursa bizde artış yapacağız. 

3-  Makale Plus

• Çoğunuzun isteğine çözüm bu kısım olacak.
  • Sistemde belli şartları yerine getirmiş yazar arkadaşlarımız makalelerini bu kısımda kendi fiyatlarından satabilecekler.
  • Her üye bu özelliği kullanamayacak. 
  • İstenilen Rütbe ve diğer kriterler konusunda ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. 
  • Fiyatlandırma: 100 kelime 2 TL - 100 Kelime 5 TL üst limit (Yazar seviyenize göre)

7- Yazar Üyelikleri 4 Çeşit olacak 

1- Hayalet Yazar

• Yeni üyelerden oluşacak bu grup sadece sistemde spot makale yazabilecek.
  • Hem birçok iş arasından makale yazabilecek hem de yazım kalitesini ve bu iş de yeniyse vereceğimiz eğitimleri alarak kendini geliştirecek.
  • Belirlediğimiz puana ulaşınca hesabı 1 seviye atlatılarak Standart yazar seviyesine geçecek.
  • Forumlara katılamayacak başka üyelere mesaj atamayacak kısacası sitede hayalet olarak dolaşabilecek.
  • Başarısızsa hesabı kapatılacak.
2- Standart Yazar
  • Sistemde Standart Yazar olarak görüneceksiniz. 
  • Standart Makale ekleyebileceksiniz.
  • Siparişlere teklif verip iş alabileceksiniz.
  • Taban fiyattan çalışacaksınız.
  • Kısaca şuan ki sistemle devam edeceksiniz ilanlar sayfasına ilan veremeyeceksiniz.

3- Silver Yazar

• Rütbe ve diğer kriterleri sağlayan arkadaşlar Silver Yazar olarak görünecek.
  • Makale Plus seçeneğiyle kendi fiyatlandırdığı makaleyi ekleyebilecek.
  • İlan verebileceksiniz.
  • Belirlediğiniz fiyattan çalışacaksınız.
  • 100 Kelime Taban Fiyat - 100 Kelime 3 TL Üst Limit

4- Gold Yazar

• Rütbe ve diğer kriterleri sağlayan arkadaşlar Gold Yazar olarak görünecek.
  • Makale Plus kategorisine kendi fiyatlandırdığı makaleyi ekleyebilecek.
  • İlan verebileceksiniz.
  • Belirlediğiniz fiyattan çalışacaksınız.
  • 100 Kelime Taban Fiyat - 100 Kelime 5 TL Üst Limit

Sistem geliştirmelerinde göreceğiniz tek konu siz ne kadar başarılıysanız o kadar fazla kazanç sağlayan bir yapıya doğru gidiyoruz.

• Yükselme yaşayabileceğiniz gibi müşteri şikayetleri, siparişleri zamanında teslim etmeme gibi profil istatistik kriterlerinizin de etkisiyle seviye düşme de yaşayabileceksiniz. 
  • Profilinizde son 10 siparişi tamamlama durumunuz kırmızı ve yeşil kutucuklarla gösterilecektir. 
  • Yazar seviyeniz profilinizde ve çeşitli yerlerde gösterileceği için iş alma ve satış yapmanız yazınızın da kalitesi doğrultusunda daha iyi olacak ve ön plana çıkacaksınız. 
  • Yazar seviyelerine göre yeni özellikler zaman içerisinde eklenecek. 
Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Bu mesaj iyimakale tarafından 20.12.2020 11:35:20 tarihinde değiştirildi.
smyr29

Konu Sayısı: 0
3 yıl önce
Ben aranıza yeni katıldığım için şimdilik siteminizde bir sıkıntı bulduğum bir durum yok teşekkürler.
mtaskin90

Konu Sayısı: 1
3 yıl önce
hazır makale taban fiyatı artırılabilir diye düşünüyorum.

şimdiden herkesin yeni yılını kutluyorum, yeni yılımız hayırlı sağlıklı mutlu bereketli olur inşallah.
Baris2424

Konu Sayısı: 6
3 yıl önce
Merhabalar serdar bey. Tek problemimiz teklif verdiğimiz işlerin uzun süre beklemesi. Teklif verdiğimiz işler hakkında en azından iş alımı yapanlara mail yolu ile bir mail gitse ve iş ilanlarına teklif yapıldığı taraflarına iletilse nasıl olur :)
hakanyildirim

3 yıl önce
Merhaba. Hazır makale fiyatlarının arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Herkese iyi yıllar.
berkinyildirim

3 yıl önce
Öncelikle yeni yılın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hazır Makale taban fiyatının yükseltilmesi veyahut bu fiyatı bizlerin belirlemesi iyi olacaktır görüşündeyim.
ban

3 yıl önce
Bu fırsatı sunduğunuz için teşekkür ediyorum öncelikle. Değişmesinin daha iyi olacağını düşündüğüm şeyler;
- Hazır makale taban fiyatı en azından 2 TL olursa daha iyi olur gibime geliyor.
- Site ara yüzüyle alakalı çeşitli türde iyileştirmeler yapılabilir diye düşünüyorum.
- Başka bir sekmeye geçildiğinde mesaj ya da makale satışı ile ilgili bildirim gelebilse güzel olur. Evet mail olarak geliyor zaten ama bu daha rahat bir yöntem olur diye düşünüyorum.
solidpencil

3 yıl önce
İyi makale ailesinin yeni yılını kutluyorum.Başarılı bir yılımız olur umarım.Sistemden çok memnunum şimdilik. Emeklerinize sağlık iyi makale ailesi...
mazimdekiler

Konu Sayısı: 20
3 yıl önce
Hazır makalelerde fiyatları yazarların belirlemesi,
Taban fiyatların yükseltilmesi,
Siparişlerde hatalı yazılan yazılar için makaleyi silme seçeneğinin eklenmesi,
Bağışa yönelik çalışmalar,
Saygılar. :)
Yazarhamit

3 yıl önce
Herkesin yeni yılını kutluyorum. Tek temennim herkesin sağlık mutluluk içinde bir yıl geçirmesi. Umarım yeni senede daha iyi ve daha güzel günler yaşarız. Her şey çok iyi sadece makale fiyatları yükselse çok iyi olur diye düşünüyorum. Herkese mutlu sağlıklı yıllar dilerim. 
Bu mesaj Yazarhamit tarafından 19.12.2020 19:55:03 tarihinde değiştirildi.
Yanıt Yaz