Günlük Çalışma Sistemi
cagatay

Konu Sayısı: 9
Günlük Çalışma Sistemi
4 yıl önce
Bu başlık altında, yazarlar kendilerinin günlük çalışma sistemlerinden bahsedebilirler. 

1- Kaç saat çalıştığınızı ve ne kadar kelime yazdığınızı belirtebilirsiniz.
2- Çalışmaya nasıl başladığınızı ve işleri nasıl yürüttüğünüzü de belirtebilirsiniz.
cagatay

4 yıl önce
Kendi çalışma sistemimden bahsedeyim, günde ortalama 8 saat çalışıyorum.
Daha sakin bir şekilde çalışabilmek adına, 2-3 saate bir 1 saat mola veriyorum ve bu şekilde çalışıyorum. 

Çalışırken en az 3-4 fincan kahve içerim. Ara sıra müzik dinlemek de iyi geliyor açıkçası.
Akrepp

Konu Sayısı: 4
4 yıl önce
Bilgisayarım sürekli açıktır. Uyuduğum zamanlar kapalı sadece. Ne zaman uyuyorum bende bilmiyorum. :D belli bir çalışma saatim yok. Günün her saati mesai saati açıkcası. Hep evdeyim. Çalışırken telefona bakmam. Babam arasa açmam yani. Biri öldüyse yapacak bir şey yok Allah rahmet eylesin artık. Kasıtlı olarak makale yazarken su bile içmem. Böylece daha çabuk bitiriyorum. Çünkü birşeyler yemek ve içmek için can atıyorum. Böylelikle çabuk bitiyor. İş bitince kendimi ödüllendirip çakmağımı çakarım. :D Gürültülü ortamda daha çok odaklanıyorum. Bundan dolayı arkada metal müzik çalar hep. Yaşam tarzım bu hocam ben ne yapayım :D
cagatay

4 yıl önce
Güzel, az yazıyorsunuz anlaşılan top10 da göremedim sizi.
Akrepp

4 yıl önce
Şuan 7. Sıradayım :D geçen ay 70. 000 kapattık önceki ay 90.000. Bu ay yeni başladı hocam 2 gün oldu daha. İyi makaleye canımı serdim ben :D
cagatay

4 yıl önce
Ben ayda 180 bin civarı yapıyorum ama siz yarı zamanlı çalışıyorsunuz herhalde 

Akrepp

4 yıl önce
Freelancer bir şekilde diyelim. Tam odaklı çalışsam muhakkak çok daha fazla yaparım ama işte çoluk çocuk, ev işleri ve geçim derken anca bu kadar
Zeyna

Konu Sayısı: 0
4 yıl önce
 Sadece sevdiğim konularda üretken olabiliyorum.  Bu işi gerçekten sevdiğim için, hem bilgisayar hem internet hem makale yazarlığı ve editörlük bende bağımlılık bile yaptı. Ancak şikayetçi değilim. Ünlü ressam, şair Michelangelo'ya sormuşlar, tüm gün resim yapmaktan hiç sıkılmıyor musun?  O da cevap vermiş: Asla, resim yapmadığım zaman sıkılıyorum, bu iş beni dinlendiriyor...  Bir insan işini severse, o iş dünyanın en güzel işi oluveriyor. Ama işini sevmezse, o iş dünyanın en güzel işi olamıyor :) Ve güzel olmayan bir işten güzel ürünler de çıkmaz. Yani her şey işi sevmekle ilgili... Fakat bu işin de bana göre eksileri var tabi. Mesela Tom Cruise'nin "Yarının Sınırında" filmindeki gibi her sabah yeniden aynı şeye sıfırdan başlama hissi insanda yerinde sayıyormuş gibi bir duygu uyandırmıyor değil. Ancak  her şeyiyle mutlak, kusursuz ve mükemmel bir iş arama hayaline de kapılmamak lazım. Çünkü öyle bir iş yok! En azından benim için... :)
Erhan05

Konu Sayısı: 1
4 yıl önce
cagataysahinn Farklı platformlarda çalışıyorsunuz sanırım. Sizi hiç top10 da görmedim. Arada muhabbete uğruyorsunuz sanırım iyimakaleye. 180 bin kelime baya iddaalı
cagatay

4 yıl önce
Bu isten gecim sagliyorum universite bitene kadar devam. 180 bin kelime cok zor degil gunluk yazdiginiz sure ile ilgili.

iyimakale disinda is yapiyorum genelde evet. 
Yanıt Yaz