Google Neden İndekslemez?
Hayalci

Konu Sayısı: 8
Google Neden İndekslemez?
10 yıl önce
Selamlar, 
Yaklaşık 45 gün önce blogger'dan açtığım bir blogum var. Blogumda daha önce indekslenen 0 özgün makalelerimin, şimdi sadece 3 tanesinin indekslendiğini farkettim. Bunun nedeni ne olabilir? Ne yapmalıyım? Bilgisi olan varsa bana öneride bulunabilir mi? 
Teşekkür ederim...
fevzi3535

Konu Sayısı: 6
10 yıl önce
Uzun süre yeni içerik eklenmeyince index sayısı oldukça düşüyor bende şuan aynı durumu yaşıyorum yakında siteme yeni içerikler ekleyerek index sayımı arttırmaya çalışacam umarım işe yarar.
Hayalci

10 yıl önce
Aslında en uzun 4-5 gün içerik girmediğim oldu. Bir ara "Google gibi Getir"den ana sayfamı ve birkaç URL'yi ekledim. Onlar zaten  şu an indeksli olanlar. Bütün içerik URL'lerini tek tek Google gibi Getire girmek işe yarar mı? Onu fazla yapmanın iyi olmadığını okumuştum..
Bu arada cevap için teşekkür ederim..  
Hayalci

10 yıl önce
İlginç olan durum ise Google Web Master Tools'ta gönderilen bütün içerikler dizine eklenmiş görünüyor...
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 193
10 yıl önce
@Hayalci  Site haritanızı kendiniz yapmıştınız sanırım, aslında blogger da site haritanıza dokunmanıza gerek yok 1 hafta içinde hepsini indexliyor. manuel oluşturduğunuz için olabilir. 
fevzi3535

10 yıl önce
Bence google gibi getir özelliğinin hiçbir zararı bulunmamaktadır çünkü bir zararı bulunsa google bu özelliği webmasterların kullanımına açmazdı. Bu arada indekslerin silinmesi için 4-5 gün çok kısa bir süre iyimakalenin dediği gibi belki de site haritasıyla alakalı bir sorundur.
Hayalci

10 yıl önce
Yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu aklıma gelmemişti. Evet, site haritamı kendim yaptım. Bunu google web master tools üzerinden düzeltme imkanı var mı?
fevzi3535

10 yıl önce
rica ederim; evet site haritasını düzeltme imkanınız var http://www.bloggerdersleri.com/2012/06/blogger-sitemap-olusturmak.html burada ayrıntılı anlatılmış.
Hayalci

10 yıl önce
Yardımınız için çok sağolun... 
Yanıt Yaz