★ Yazarlık Başvuruları Ve Onay Süreci ★
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 149
Mesaj Sayısı: 903
★ Yazarlık Başvuruları Ve Onay Süreci ★
1 yıl önce
Merhaba arkadaşlar,

öncelikle aramıza hoş geldiniz. Sisteme yeni katılan arkadaşlarımızı bilgilendirmek ve özellikle onay aşamasının hızlanmasını sağlamak adına belli başlı konularda bilgilendirme yapmak istiyorum. 

Öncelikle iyimakale sitesinde yazarlık yapmak için daha önce bu işi yapmış en azından yapabilecek tecrübeye sahip olmanız gerekiyor. 

Başvuru yaparken lütfen biraz daha özenli olalım. Şimdi size isim vermeden iki tane yazar başvurusunu göndereceğim. 

İLK BAŞVURU

"Merhaba, 16 yaşında Fen lisesinde okuyan bir öğrenciyim. 1 yıl boyunca "AAA" sitesinde Apple/teknoloji blogunda haber editörlüğü yaptım, teknoloji ile aram çok iyi. Ayrıca okulumda edebiyat öğretmenleri tarafından yazımlarım beğeniyle karşılanıyor. Önceki yıllarda niche siteler ile uğraştım, ufak makaleler yazdım, bazıları İngilizce olmak üzere. Artık hobi olarak yaptığım işi profesyonelliğe dökmek istiyorum. Sevgiler" 

İKİNCİ BAŞVURU 

"Sevdiğim işi yapmak ve bundan para kazanmak istiyorum."

                                                                                          ****

Birincisi bizim istediğimiz başvurudur. İkincisi çok alelade hiçbir bilgi vermeyen basit bir açıklama. Bundan sizin iyi bir yazar olabileceğiniz hakkında hiçbir bilgimiz yok.

Başvuruda bile yazım hatası yapan var başlı başına red sebebi.

Kendinizden bahsedin. Şahsen kendim kısa ve özensiz başvurulara red yanıtı veriyorum. Bize kaliteli içerik sağlayacak yazarlar gerekiyor arkadaşlar. Bu işi seviyor olmanız, bu işi yapabileceğiniz anlamını ne yazık ki taşımıyor. Bu yüzden bize nedenlerinizi ve kendinizi daha iyi tanıtan başvurularda bulunun

Yazar başvurusu yapacak veya yapmış arkadaşların dikkatine; 

  • Deneyimleriniz:
  • İçerik hazırlayabileceğiniz diller:
  • Yazmış olduğunuz örnek makale linkleri:
  • Ve kısaca kendinizden bahsederek başvurunuzu gönderin.
  • Mutlaka örnek makalenizi mail

ilk başvurunuzun kabul edilmesinin ardından sizlerden 5 adet hazır makale eklemenizi isteyeceğiz.
Bu şekilde içerik hazırlama ve kurallara ne derece dikkat ettiğinizi görmüş olacağız.
5 Adet başarılı şekilde içerik ekledikten sonra siparişlere teklif iletebilirsiniz.

Bizler ekip olarak elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz bilgi almaktan, merak ettiğiniz konuları sormaktan çekinmeyiniz.

İyi çalışmalar ve bol kazançlar dilerim
Bu mesaj iyimakale tarafından 28.02.2019 02:36:12 tarihinde değiştirildi.
yagizyuce

Konu Sayısı: 0
Mesaj Sayısı: 1
1 yıl önce
Merhaba benim adım Yağız. 15 yaşındayım. Küçükken okulda kompozisyon yarışmalarında hep birinci olurdum. Sporla ve havacılıkla uğraşmayı çok seviyorum. Ayrıca teknolojiye de merakım var. Bu konularla ilgili makaleler yazmayı çok isterim. Şimdi sizin onayınızla makale yazmak istiyorum. Saygılar.
rifat.ozturk

Konu Sayısı: 0
Mesaj Sayısı: 1
1 yıl önce
Merhaba 17 yaşımda olup bir anadolu lisesi öğrencisiyim. Düşüncelerimi genellikle konuşmak yerine yazı olarak kağıda döktüğüm için yazmayı çok seviyorum. Oyun, teknoloji, sinema, edebiyat yani genel olarak günümüz gençliğine hitap eden yazılar yazmaya özen gösteriyorum. Okulumda yapılmış olan şiir, kompozisyon gibi yarışmalara genel olarak katılmadığım ancak hobi olarak kendi çapımda yazdığım yazılarım vardır. Şimdi de yazmış ve yazılacak olan yazılarımı siz değerli okuyuculara sunmak istiyorum. Saygılarımı sunuyorum.
khrmn_yunusemre

Konu Sayısı: 0
Mesaj Sayısı: 1
1 yıl önce
Merhaba, 14 yaşında, teknoloji ile aram çok iyi. Ayrıca okulumda türkçe öğretmenleri tarafından yazımlarım beğeniyle karşılanıyor. Ufak makaleler yazdım, Türkçe olmak üzere. Artık hobi olarak yaptığım işi profesyonelliğe dökmek istiyorum. Sevgiler 
Bu mesaj khrmn_yunusemre tarafından 25.06.2018 14:55:12 tarihinde değiştirildi.
Saitbayri

Konu Sayısı: 0
Mesaj Sayısı: 1
1 yıl önce
Merhaba iyi makale yöneticileri 18 yaşındayım ve adım Sait Bayri yaptığım başvuru reddedildi oysaki birçok deneyelerimle makale yazıyordum ve bu işten para kazanmak için buraya başlıcaktım ancak ve ancak beni nasıl redd ettiniz bilmiyorum beni nasıl yeniden başvuru yapabilceğimi bilmiyorum arz ederim saygılarımla ...
hasandemirtas

Konu Sayısı: 0
Mesaj Sayısı: 1
1 yıl önce
Merhabalar Ben Hasan Demirtaş. 19 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. En sevdiğim iş olarak yazı yazmayı ve içerik üretmeyi seven biriyim. Kendimce hayatımda belirili konularda belirli tecrübeler edindiğimi düşünüyorum ve tecrübelerimle kendime olumlu yönler sağladığım gibi olumsuzluklarla da karşı karşıya kaldım. Tercih ettiğim kategorilerin hepsinde 0 bir bilgimin olduğunu tabi ki düşünmüyorum ama yazdığım yazılarla kendimi ifade edebilen ve bunu beğenen ve beğendirebilen biriyim. Okulumda yapılan kompozisyon yarışmalarına katılımım her zaman oldu ve kompozisyon yarışmaları bilgisi geldiği anda bana ulaşılırdı yazacak mısın diye. O yüzden bu mecrada da tutunabileceği mi düşünüyorum. Saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 149
Mesaj Sayısı: 903
1 yıl önce
Sayın Saitbayri,

normalde paylaşmazdım ama sırf merak ettiğin için paylaşıyorum .

Gönderdiğin Başvuru: ''Çok şey bilirim ve yararlı bilgiler dir''

Bu başvurudan ne anlamamız gerekiyor? Çok şey bilmek iyi makale yazabileceğin anlamı taşımıyor. Sanırım bu paylaştığım konuyu da okumadınız.

Her başvuruyu kabul etmiyoruz. Sitemizde sadece iyi yazarları görmek istiyoruz.

Bu işte tecrübesiz olabilirsiniz, ilk kez yapacak da olabilirsiniz. Biz sizlere her konuda yardımcı oluyoruz zaten, ama kendinizi iyi ifade edebilmeli ve bizim istediğimiz kriterlere de uymanız gerekmektedir. 

Saygılarımla,
Bu mesaj iyimakale tarafından 25.06.2018 19:50:16 tarihinde değiştirildi.
_quantum_

Konu Sayısı: 0
Mesaj Sayısı: 1
1 yıl önce
Öncelikle kendimi tanıtıyım adım Mert bir lise öğrencisiyim. Tüm dersler demeyelim ama dil ve anlatım dersinde kendimi başarılı buluyorum. Yaz kazana katılıp makale yazmamın amacı her bir öğrencinin isteği gibi cep harçlığı çıkarmak.
karakalem

Konu Sayısı: 0
Mesaj Sayısı: 11
1 yıl önce
_quantum_ burası iyimakale yaz kazan değil :) 
spedforce

Konu Sayısı: 0
Mesaj Sayısı: 1
1 yıl önce
merhaba, ismim alper 15 yaşında bir ogrenciyim, yaklaşık 5 aydır yazarim. bir sitem vardı, bir sorun çıktı ve kapandı. bende makale yazmaya karar verdim. isteğimi kabul ederseniz sevinirim...
Yanıt Yaz