Bookmaker artbetting.co.uk - Bet365 review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker artbetting.gr - Bet365 review by ArtBetting.gr

Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

MAKALE YAZMAK İÇİN İDEAL SÜRE NEDİR?

Destek 20 Aralık 2015 0

Ek iş olarak hayatımıza internetin girmesiyle yaygınlaşan makale yazarlığı için ayrılacak süreler kısıtlı olduğunda akıllara “Makale yazmak için ideal süre nedir?” sorusu gelmektedir.
Genellikle 20 dakikalık bir sürede, eksiksiz ve hatasız bir makale yazılmaktadır. Bundan daha uzun bir süreyi kullanmak, birçok kişi için diğer işlerinin sekteye uğraması anlamına gelecektir.
Bir başka işle ilgilenirken, yoğunluğun az olmasından faydalanarak ilgilendiğiniz bir konuda yazmak için ortalama ayırmanız gereken ideal makale süresi için kendinizi nasıl ayarlamanız gerektiği ile ilgili bazı detayları aktaracağız.

call-waiting-hold-time

MAKALE YAZMAK İÇİN İDEAL SÜRE NEDİR?

Seri olmanın yanında kaliteli bir makale yazarı olabilmek için, bir siteyi ziyaret ederek bilgi almak amaçlı makalelerinizi okuyacak olan kişilerin fazla zaman kaybetmeden aradıklarını bulmalarını sağlamalısınız. Bu nedenle yaklaşık 300 kelimelik makaleler SEO uyumlu makale yazımı teknikleri arasında da tercih edilen bir kelime uzunluğudur.
Bunu göz önüne aldığınızda daha uzun yazarak hem konudan uzaklaşmak, hem okuyucuları sıkmak, hem de vakitten kaybetmemek için bu civarlarda kelime sayısında yazmanız yeterli olacaktır.

Diğer bir husus ise, yazacak olduğunuz konu başlığını belirlemenizle ilgilidir. Aklınızda bir konu varken, siz bunları satırlara dökmeden önce bilmediğiniz bir konu hakkında yazmaya çalışırsanız, ekstra bir araştırma süreci yaşamanız gereklidir.
Bu nedenle, bilgi toplayarak aklınızdakilerin de uçup gitmesine izin vermeyin. Öncelikle bilginizin ve ilginizin olduğu başlıkları not ederek bunlardan yazmaya başlayın. Zamanınız oldukça veya yeni bilgiler öğrendikçe yapacağınız araştırmalarla birlikte bunları da ideal makale süresi içinde yazabilirsiniz.
Aynı konu üzerinde web sayfalarında veya çeşitli kaynaklarda yer alan bilgilere göz atmanız faydanıza olacaktır. Bu davranışınız, sizin bir başkasının fikrini olduğu gibi aktaracağınız anlamına gelmez. Herhangi bir konu ile ilgili uzman olan kişilerden alınacak bilgilerin en kısa ve net bir biçimde makale olarak aktarılması kaliteli makale yazımı teknikleri içerisinde yer almaktadır.
Böylece yazınız için başlığı belirlemeniz, sizi büyük bir zaman kaybından alıkoyacaktır.

HIZLI MAKALE YAZMAK İÇİN HATA YAPMAYIN

İyi olarak nitelendirilen makalelerde belirli kurallar vardır. İçeriği hiç okunmadan dahi bakar bakmaz, kişiler sizin yazınızla ilgili iyi veya kötü fikir sahibi olabilirler.
Çünkü yazıların Türkçe kurallarına uygunluğu, imla hatasının olmaması, paragraflara özen gösterilmesi ve alt başlıklara yer verilmesi gerekir. Aksi halde kullanıcılar tarafından ilgi çekici olmayan yazılar için olumsuz yorumlar yapılabilir.

Seri olmak için yukarıdaki hataları yapmamaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde yazacağınız yaratıcı ve özgünlüğü yerinde olan bir yazı için ideal makale süresi olan 20 dakikayı geçmeyecektir.

Leave A Response »