Bookmaker artbetting.co.uk - Bet365 review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker artbetting.gr - Bet365 review by ArtBetting.gr

Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

KALİTELİ MAKALE YAZMAK İÇİN 4 ALTIN KURAL

Destek 6 Aralık 2015 0

Her yazının belirli kuralları olduğu gibi, bir yazının makale niteliği taşıması için de gerekli olan kuralları “KALİTELİ MAKALE YAZMAK İÇİN 4 ALTIN KURAL” başlığı altında paylaşacağız.
Makale yazmaya yeni başlayan üyelerimizin işini kolaylaştıracak, deneyimli yazarlarımızın ise aklında kalmış soru işaretlerini giderecek olan yazımızı okuduktan sonra eksiklerinizi tamamlayabileceksiniz.

kalkınma-planı-makale-yazarı-2012

KALİTELİ  MAKALE YAZMAK İÇİN 4 ALTIN KURAL

1. MAKALE BAŞLIĞINIZI BULUN
Kaliteli bir makale yazarı olmak için ilk adımınız konu başlığınızı belirlemektir. Daha sonrasında ise seçeceğiniz başlığın ve içeriğindeki yazılarınızın birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir.
Eğer makalenizde alt başlıklar varsa, bunlar da aynı şekilde ana başlıkla bütün olmalı ve konuda anlatılmak istenen bilgi veya düşünceyi yansıtabilmelidir.

2. YAZIM KURALLARINA UYUN
Türkçe imla kuraları ve noktalama işaretleri, kaliteli makale yazmak için uymanız gereken kuralların başında gelmektedir. Eklerden noktaya kadar her kelimede ve cümlede uymanız gereken kuralların eksiksiz olması gerekmektedir.
Böylece Google sıralamasında anlamları bozulmamış olan cümleleriniz sayesinde, yazılarınızla daha üst sıralarda yer almayı başarabilirsiniz.

3. SEO UYUMUNU KORUYUN
Google’de yer alan sayısız bilgi veren yazılar arasına girmesi amacıyla yazdığınız veya karşı tarafın satın aldığı kaliteli makale satışlarınızda önemli bir diğer husus ise SEO uyumlu makale yazıp yazmadığınızdır.
Yazılarınızı yazarken anahtar kelimeleri bold yapmanız, bunları yazıya göre yeterli sayıda seçmeye özen göstermeniz ve eğer siteye yazıların girişini yapacaksanız bazı optimasyon ayarlarını özenle tamamlamanız gerekir.
Anahtar kelime, başlık ve içeriğin belirtildiği ve İngilizce olarak yazılan Meta tag, Tittle, Description gibi alanları doğru bir şekilde ve fazla uzun olmaması şartıyla doldurduğunuzda siteler daha başarılı bir şekilde tanıtılacaktır.
Bu ayarların tam ve kusursuza yakın yapılması halinde, herhangi bir internet kullanıcısının yapacağı aramada yazılarınızla karşılaşma olasılığı yüksektir.
Ne kadar çok tıklanırsa, o kadar popüler hale gelecek olan makaleleriniz sayesinde kazançlarınız artacaktır.

4. ÖZGÜNLÜK KONTROLÜNÜ SAĞLAM TUTUN
Diğerlerine göre daha önemli bir yer tuttuğu için sona bıraktığımız kaliteli makale yazmak için 4. altın kural özgün makale yazmaktır.
Özgün kelimesini duyduğunuz zaman aklınıza “kendisine has, kendine özgü, orjinallik” anlamları gelebilir.
Tam da bu noktada, yazılarınızın da kendisine özgü içerikler taşıması önemlidir.
Tamamı veya herhangi bir bölümünün başka bir siteden alındı olduğunun tespit edilmesi halinde yazılarınız makale niteliği taşımasından çok kopya içerik olarak değerlendirilecektir.
Eğer kaliteli makale yazarlığı yapmak için kaliteli siteleri seçmişseniz ve buna rağmen özgün olmayan yazıları sisteme girmeye çalışıyorsanız, site yöneticileri tarafından bu yapılacak özgünlük testleri sonucunda farkedilecektir.
Böyle bir durumda yazılar onaylanmadığı gibi kullanıcılara sistemden uzaklaştırma cezaları uygulanmaktadır.

Leave A Response »