Makale Cafe Kuralları
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 193
9 yıl önce
Arkadaşlar bizim ki bir hatırlatmadır. 1 aralığa 24 saat daha var. Alınacak bir durum yok, hepiniz bizim için değerli yazarlar ve insanlarsınız. 
MjBolubeyi

Konu Sayısı: 14
9 yıl önce
Bende konuya müdahil olmak istiyorum, şahsen bsahiner'in samimiyetine güveniyorum ayrıca ciddiye almak konusunda da gayet tabi haklı, yasmin86 de görüşünde haklı diye düşünüyorum. Mlkmhmt de nezaket kuralları gereğince kimseye laf söylemek istememiş fakat yapılması gereken iş belli olduğu halde bu işe girdiysek herkes gerekliliğini yerine getirmek zorundadır. 'ben kimseye şunu yapmadın, etmedin diyemem' görüşü belki bir arkadaşlık, aile gibi ortamda olsa evet nezaket kurallarına uygun olmazdı fakat bu sonuç itibarıyla bir iş ve kurallara uymayanın uyarılması devamında bazı yaptırımlar uygulanması gerekiyor.

Uyarmak bize kalmamış diye bir durum da yok çünkü neticede herkesin hakkı söz konusu. Bende son günlere kadar makaleleri tamamlayamamıştım ama bugün yetiştirdim, yetiştirmesem aynı tepkiyi görmeyi bende hak etmiş olurdum. Ben şimdi uğraşıp yetiştirdim ya da ilk günden beri aksatmadan yazanlar oldu, umursamayıp yetiştirmeyen kişiler bizlerin hakkını yemiş olacak, ayrıca ben az yazdıysam bana az verin gibi bir durumda söz konusu değil çünkü makale sayısına göre gelir paylaştırmak çok zor bir durum olurdu, bu nedenle zaten sabit makale sayısı belirlendi. 

'Bize düşmez' düşüncesi bu tür çok kişili projeler için faydalı değil zararlı bir düşüncedir, herkes fikrini söylemeli ki proje sağlıklı bir biçimde devam edebilsin, ben şahsen yaptığı işi sahiplenmeden sadece 'yaz paranı al' şeklinde olmasını istemem. Ortak fikirler, iletişimler oluşsun isterim. 

Bu konuyu örnek olarak baz aldım ben yalnızca, yani yazısını tamamlamayanlar konusunu. Demek istediğim kesinlikle "yazısı tam olmayanlar atılsın" değil, en azından ilk etapta uyarılabilir ya da örneğin konu üzerinde her yazarın tamamladığı makale sayısı yayınlanabilir. Bu konuda tekrar tekrar belirtiyorum ki kendimize özel bir forum oluşabilir, daha ileri ki zamanlarda daha da gerekli olabilir forum. Sanıyorum ki iyimakale forumunun yenilenmesi konusunda bir aksaklık oluştu ama olsaydı mesela bu konu için 'Yazısını tamamlamayanlara ne yapılabilir" gibi bir anket açılabilirdi, ilk seferinde uyarılsın, parası verilip çıkartılsın, bir hafta mühlet verilsin gibi seçenekler olabilirdi, kimse bu şekilde uzun konuşmalar yapmak zorunda olmadan konu rahatlıkla halledilmiş olurdu. Her konuda aynı rahatlık sağlanırdı diye düşünüyorum :) Son olarak ben sanırım çok konuşuyorum, lütfen kusuruma bakmayın, okuduğunuz içinde teşekkür ediyorum. Saygılarımla.
Mlkmhmt

Konu Sayısı: 4
9 yıl önce
Arkadaşlar fikirlerimi belirtmedim sayın. Bu kadar konuşulacağını bilseydim zaten yazmazdım. Fikirlerimiz, düşünce tarzlarımız farklı olabilir. Ben sadece görüş belirttim.
iyimakale
Yönetici

9 yıl önce
Değerli Makalecafe.com Yazarları 1 ocak 2015 tarihine kadar sistemdeki toplam makale sayınız 29 olmalıdır.
Ekim ayı için 5 makale , 
Kasım ayı için 12 makaledir. Aralık ayı için 12 makaledir.Toplam 29 makale. http://www.makalecafe.com/
iyimakale
Yönetici

9 yıl önce
Mobil tema ekledim test edebilirsiniz  geri dönüşleri bekliyorum. 
mazimdekiler

Konu Sayısı: 20
9 yıl önce
Şuan telden yaziyorum. Bilgisayar kadar rahat.:)
yasmin86

Konu Sayısı: 3
9 yıl önce
Mobil temamız hayırı olsun :) Bende mobil sayılabilecek bir araç yok internete bağlanan o nedenle test edemiyorum 

yasmin86

Konu Sayısı: 3
9 yıl önce
Bu mobil tema makale girişlerinde etkili olacaktı değil mi?
iyimakale
Yönetici

9 yıl önce
Hayır, cep ve tablet gibi cihazlardan girenler için daha düzgün görünüm sağlayacaktır. Ayrıca google seo açısından önemlidir. 
iyimakale
Yönetici

9 yıl önce
Hayır, cep ve tablet gibi cihazlardan girenler için daha düzgün görünüm sağlayacaktır. Ayrıca google seo açısından önemlidir. 
Yanıt Yaz