(Duyuru) Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

(Duyuru) Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
unutanolma

Konu Sayısı: 3
Mesaj Sayısı: 30
2 yıl önce
yazılan mesajlara geri bildirim yapmak ferdi bir tercih değil "görgü kuralları gereği"dir
özgürmavi

Konu Sayısı: 4
Mesaj Sayısı: 45
2 yıl önce
Adab-ı muaşeret unutulan bir gelenekler zinciridir
bilginprens

Konu Sayısı: 7
Mesaj Sayısı: 33
2 yıl önce
Özgür Mavi; size yapılan yorumu bende okudum. Makaleyi gerçekten merak ettim doğrusu; ancak yazınız bu kadar kötü olsa, hakkınızı aramak için bu kadar çalışmazdınız. Bana kalırsa, bu sorun tamamen tüm iyimakale sistemini ilgilendiriyor. Yöneticiler, yazarlar ve alıcılar bir araya gelerek bu sorunun kabul edilebilir bir çözüme kavuşturulması şart. Alıcılar; çeşitli kriterlere göre yorum yapabilmeli; her adem bir alem, herkesin güzeli, iyisi ve doğrusu birbirinden farklıdır. Bu kriterleri yönetim belirleyebilmeli. Ayrıca, yazarların kanuni cevap haklarını kullanmaları sağlanmalıdır. Bazı alıcılar, hakaret ve isnada varabilecek yorumlarda bulunabiliyor. Bu sorun şimdiye dek çok yaşandı. Sitenin eski üyelerinden biri olarak bu yazıları, tepkileri forumda çok okudum. Sonuçta; demokratik bir tartışma içerisinde(buna yöneticilerde iştirak etmelidir) sorunu çözüme ulaştırabileceğimize inanıyorum.
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 143
Mesaj Sayısı: 877
2 yıl önce
Makale incelenmiş ve yorumun kaldırılmamasına karar verilmiştir. Devrik tümce konusunda haklı olabilirsiniz ancak herhangi bir alıcının makalenizi beğenmeme hakkı bulunmaktadır.

Makalenizi teknik açıdan incelediğimizde de yeterli bir metin olarak kabul edilememektedir. Öğretmen veya benzeri bir meslek sahibi olduğunuzu belirtmişsiniz bu yüzden eğitimini almış olduğunuz bağdaşıklık ve tutarlılık açısından metninizi yeniden değerlendirmenizi öneririz. Bu kapsamda değerlendirirseniz, aslında içeriğinizin metin açısından da pek değerli olmadığını göreceksinizdir. Burada hangi mesleği yaptığınızın bir önemi yoktur ancak metninizi neye göre değerlendirdiğimi öğrenmek isterseniz, kendim bir dilbilimciyim.

Herhangi bir sorununuz olduğunda sistemin destek kısmından bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Asılsız iddiaların aksine sistem tek taraflı çalışmamaktadır, böyle çirkince iftira atan bireylerin, bu düşüncelerine rağmen hala platformumuzu kullanması kendileri ile çelişmelerinden başka bir sonuç doğurmamaktadır. Bir tümce önce daha belirgin bir şekilde gösterdiğimiz senaryo zaten birçok şeyin özeti olarak kabul edilebilinir.

Eğer sistemde birçok yazar - alıcı dostluğu var ise ve bir şekilde bu iletişimsizlikten bir tek siz şikayet ediyorsanız, insanları karalamaktan, suçlamaktan vazgeçip, çuvaldızı kendinize batırmanız gereklidir. Birilerini karalamak, suçlamak genelde elinden bir iş gelmeyen insanların tercih ettiği bir yoldur ve çoğunluğun aksi yönünde deneyimler yaşıyorsanız bunun sebebi karşınızdaki insanlar değil sizsinizdir.
özgürmavi

Konu Sayısı: 4
Mesaj Sayısı: 45
2 yıl önce
Tebrikler. Ne tarafı savunmanız gerektiğini çok iyi biliyorsunuz.
iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 143
Mesaj Sayısı: 877
2 yıl önce
Daha şeffaf bir ortam sağlayabilmek adına bahsedilen alıcının yaptığı diğer yorumlara şu linkten, "yaptığı yorumlar" sekmesine tıklayarak ulaşılabilinmektedir;

iyimakale
Yönetici

Konu Sayısı: 143
Mesaj Sayısı: 877
5 ay önce
Dikkat edelim...
ugur
Editör

Konu Sayısı: 5
Mesaj Sayısı: 40
1 ay önce
Çoğu makale düzensiz bir şekilde atılıyor. Lütfen bu konuya gereken hassasiyeti gösterelim.
Yanıt Yaz